top of page

Nihayet yolcularınız için yangın tehlikesine karşı   güvenlik

Vizyonumuz

Giftbox_offen_konter.png

Zorunlu TSE-Muayenesini güvenli bir şekilde geçebilmeniz için araçlarınızı yeni güvenlik yönetmeliğine uyarlamanıza yardımcı oluyoruz.

Toplu taşıma için FDU Kablosuz Yangın Algılama

Önümüzdeki dönemde TSE hem küçük M2 hem de büyük M3 araçlarını kapsayan, özellikle 2005’den beri trafikte olan bütün toplu taşıma araçlarındaki etkili yangın koruma sistemlerini denetleyecektir

>> Video

TSE Kontrollerini geçmek için en uygun ürünleri bizde bulabilirsiniz. Erken uyarı ürünlerinin kurulumu çok kolaydır.

‘’Sadece elektriğe bağlayın ve neredeyse herşey tamam.’’

Motor bölümünde başlayan yangını çok hızlı algılayan sensörler olabildiğince hızlı şekilde şöfore kablosuz bilgi verir. Böylece yolcuların otobüsü zamanında boşaltabilmesi için zaman kazanılır.

>> Video

20191025_WRL.png


2003’den beri Daimler, Evobus, Karsan, MAN, Mercedes, Otokar ve Temsa gibi ileri gelen üreticiler başarılı yangınla mücadele için bizim ürünlerimizi satın almaktadır. Biz bütün bölgelerde Servis, Bakım ve Tamirat ile Taşıma Şirketleri için hazırız.
 

Ürün Gamı

Size farklı koruma dereceleri ve fonksiyonlarına sahip Yangın İkaz ve Duman Dedektörleri için geniş bir ürün gamı sunuyoruz. Motor bölümü, Bagaj, WC, Mutfak, Uyuma Kabini, Sigorta ve Batarya bölümü korumanın yanı sıra alt şaseyi veya teker davlumbazını kontrol edebilir ve otomatik söndürme sistemini tetikleyebilirsiniz.

>> Download rainbow smoke detector (pdf)

 

Produkte_n.jpg

Teknik bir Şaheser

wunderwerk.jpg

Yangın Dedektörümüzdeki en belirgin özellik Bi-Metalden oluşan küçük bir diskin kritik bir ısıda bir elektrik kontağını açıp kapatmasıdır. Hermetik Duman – Gaz Dedektörü (CNG) kutunun dışındaki atmosferi ölçer. Sinyalin kablosuz iletimi araçlardaki kurulumu kolaylaştırır. Montaj için aracın yatış süresi bir saatten azdır.

>>Download

Misyonumuz

Eski araçların R107 Otobüs yönetmeliği şartlarını yerine getirmesi için TSE ne talep etmektedir?

TORTOY ve MOTOY sınıfındaki araçlarınız, (2005’den daha önceden beri trafikte olanlar dahil) onaylanmış Güvenlik- Parçaları ile donatılmalıdır.

Motor bölümünde sıvıları tutuşturabilecek bir sıcaklığın ortaya çıkabileceği her bir yerde, bir noktasal sensör monte edilm miş olmalıdır.

Tutuşma için özellikle tehlike kaynakları şunlardır: Egsoz gazı temizlemesi, Manifold, Dinamo, Motor, Turbo ve Ek ısıtıcı.

Yolcu bölümünde telefon şarjlar üniteleri, ekranlar ve kablo tesisatı yanı sıra mutfaktaki su ısıtıcısı yangına karşı güvenli olmalıdır.

Uygun Montaj 


Sensörlerin yerleşimi sırasında motor bölümündeki hava akışına dikkat edilmelidir. Sıcak havanın biriktiği alanlar yerleşim için özellikle uygundur. Dedektörü şasiye sabitlemekten özellikle kaçının. Burası çok yavaş ısınır.

Genel Partnerimiz Ditekno San. ve Tic. Ltd. Şti. bütün Türkiye’deki 87 Servis İstasyonu ile modernizasyon (retrofit) konusundaki tecrübesi ile size yardım edebilir ve ilk TSE Muayenesi endişesiz bir şekilde geçmenizi sağlar. Size Motor bölümü, Mutfak alanı, Oturma paneli yanı sıra şarj cihazı kablolamaları gibi tüm tehlikeli alanlar için kapsamlı bir paket sunarız.


Arttırılmış Güvenliğe Katkımız

 

Yeni Yönetmeliğin oluşmasının başlangıcından beri pratikteki tecrübemiz ile katkıda bulunduk.

Müşterilerimizdeki numune montajımız yıllardan beri uzaktan kontrol (telematik) sayesinde daima bizim tarafımızdan kontrol edilmektedir. Buradan kazanılan bilgilerle opsiyon olarak araçlardaki güvenlik fonksiyonunu kontrol hizmeti olarak Fireless- Hizmetimizi sunarız.

>> fireless warning​

>> Video


 

 Sertifikalar

• UN ECE R10 Reg. No.

  E13 10R - 05 14364 

• UN ECE R118 - 02

  Annex: 6-7-8 standard 

• IEC 60068-1;

  IEC 60529 + A1 +A2  IP65 

• HYB TS 12540

  Güvenlik Dıtekno 

• HYB TS 12849

  Alarm Dıtekno 

• ISO 9001 : 2015 Ditekno

 

Downloads

 

>>tse oktokar doruk 9m
>>tse mb conecto 12m

>>tse mb conecto 18m

Daha fazla bilgi için

www.ditekno.com

www.mkm-firecontrol.com

İlgileniyor musunuz?

O zaman bizimle irtibata geçin!

Tel.: +90 212 476 74 65-66


Tel.: +33 6 14 47 23 34

Mail: suat.dede@ditekno.com

bottom of page